.

Με το δεξί η ΑΣΠ.ΚΟΡΙΝΘΟΣ στο βόλεϊ Νεανίδων

Για το φετινό πρωτάθλημα Νεανίδων Πελοποννήσου, η ΑΣΠ.ΚΟΡΙΝΘΟΣ επιβεβαίωσε την ανωτερότητά της, καθώς ξεκίνησε επιτυχώς τις υποχρεώσεις της επικρατώντας με 3-0 σετ, εκτός έδρας επί του ΑΟ.ΑΚΡΑΤΑΣ.Χρονολογικά οι νεάνιδες της ΚΟΡΙΝΘΟΥ επικράτησαν το απόγευμα του Σαββάτου με 0-3 σετ (11-25, 14-25, 16-25), αν και αγωνίστηκαν με απουσίες.
Με την ομάδα της ΚΟΡΙΝΘΟΥ αγωνίστηκαν
Σκλήρη,Θώδη,Γαϊτάνου,Κοτούλα,Βλάχου,Βενετσάνου,Βατουσιάδη,Μπεκιάρη.
Την Κυριακή το μεσημέρι στο Άργος αντιμετωπίζοντας την ΓΣ.ΑΡΓΟΥΣ έχασε 3-2 σετ,σε έναν συγκλονιστικό αγώνα, που ήταν ντέρμπι καθ' όλη τη διάρκειά του και κρίθηκε στις λεπτομέρειες και σε δύο λάθη του διαιτητή στο πέμπτο σέτ,σε βάρος της Κορίνθου,συγκεκριμένα όταν το σκορ ήταν 14 -12 και στο καλοκτυπημένο σέρβις της Κορίνθου,που ήταν άσσος καθυστερημένα ο διαιτητής ανακάλυψε ότι πατούσε γραμμή η παίκτρια..Η διακύμανση του αγώνα  ήταν,1ο σετ 25-19, 2ο σετ 11-25, 3ο σετ 19-25, 4ο σετ 25-17 , 5ο σετ 12-15.
Οι δύο ομάδες με την απόδοσή τους επιβεβαίωσαν την άποψη ότι είναι τα ακλόνητα φαβορί.
Με την ομάδα της ΚΟΡΙΝΘΟΥ αγωνίστηκαν Σκλήρη,Θώδη,Γαϊτάνου,Κοτούλα,Βλάχου,Βενετσάνου,Βατουσιάδη,Μπεκιάρη,Τομαρά.