.

Το «γύρισε» στην επανάληψη το Χιλιομόδι

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Ατρόμητος Χιλιομοδίου επιβλήθηκε με 1-3 του Σαρωνικού Γαλατακίου, διατηρώντας και τις ελπίδες του για την κατάκτηση της 1ης θέσης....

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με τον Μούτσο (20’), δίνοντας πολύ μεγάλο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.

Στη συνέχεια οι παίκτες του Ατρομήτου είχαν αρκετές καλές στιγμές να φέρουν το ματς στα ίσια, αλλά πότε ο Καζής και πότε η αστοχία δεν τους το επέτρεψαν.

Λέπεντζης και Μίχας ήταν οι μοιραίοι, με τον δεύτερο μάλιστα να έχει και δοκάρι.

Τελικά λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ήρθε η ισοφάριση με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαρτίνου.

Στην επανάληψη, ο Σαρωνικός προσπάθησε να διατηρήσει το θετικό αποτέλεσμα και σε κάποια αντεπίθεση να πετύχει ένα 2ο γκολ, με τον Ατρόμητο να χάνει και άλλες καλές ευκαιρίες με τους Λέπεντζη και Αμπαδιωτάκη.

Τελικά τη λύση έδωσε ο Σπύρος Λέπεντζης με κεφαλιά (75’), κάνοντας το 1-2 και διώχνοντας το άγχος από τους συμπαίκτες του.

Το τελικό 1-3, διαμόρφωσε ο Μαρτίνος (80’) μετά από πάσα του Λέπεντζη.

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΓΑΛΑΤΑΚΙΟΥ: Καζής, Κωνστανταράκης, Αναργύρου, Ντερβίσι, Ζιμπόλας, Λιούντρης, Αράπογλου, Ροθώνης, Μούτσος, Χριστόπουλος, Φίλης

Έπαιξαν και οι: Κέντρο, Μάρκελλος

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ: Χόντια, Μπαλής, Χατζηνικολής, Κοντογιάννης Θ., Τσουμάνης Θ., Τζαναβάρας, Μπόρσης, Μαρτίνος, Τσουμάνης Δ. (46’ Αμπαδιωτάκης Κ.), Λέπεντζης, Μίχας (80’ Μπίκος)