.

Άδικο 3-3 για τη Νέων της Κορίνθου

Δεν κατάφερε να διευρύνει το νικηφόρο σερί της η ομάδα Νέων της Κορίνθου, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με τον Θρασύβουλο, στον Συνοικισμό.
Αποτέλεσμα, που αδικεί την Μπάρτσα, η οποία αγωνίστηκε με 10 παίκτες μόλις απ' το 7ο λεπτό (αποβολή Βίρλα) και με 9 (αποβολή Γατσώρη) στο τελευταίο 15λεπτο!

Μάλιστα, παρότι ο Θρασύβουλος προηγήθηκε τρεις φορές, η Κόρινθος ισοφάρισε με τα γκολ των Λούβρη, Τσατσόπουλου και Χαρίτου, ενώ είχε 3 δοκάρια και αρκετές χαμένες ευκαιρίες, για να πάρει τη νίκη. Οι πιτσιρικάδες τα έδωσαν όλα έως το τέλος, ήταν καλύτεροι απ' τον Θρασύβουλο και αν ήταν πιο αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια, θα είχαν πάρει το τρίποντο, το οποίο άξιζαν.