.

Πέρασε και από το Σοφικό (0-2) ο Αίας Αγιονορίου

Ακόμα τρεις βαθμούς για τον Αίαντα Αγιονορίου, καθώς πήρε τη νίκη με 0-2 επί του Σοφικού ’05 και παραμένει στη 2η προνομιούχο θέση του πρωταθλήματος με 20 βαθμούς.....

Στο 1ο ημίχρονο οι δύο ομάδες αναλώθηκαν σε δυνατά μαρκαρίσματα και μονομαχίες, χωρίς να μπορέσουν να δημιουργήσουν σημαντικές ευκαιρίες.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και έφτασαν στο 0-1 με τον Μπίτζιο Ι.Μ. (60’), μετά από ολέθριο λάθος του Μάρκελλου, καθώς έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του.
Στη συνέχεια οι παίκτες του Αγιονορίου, είχαν τον έλεγχο, προσπάθησαν να φτάσουν και σε ένα ακόμα γκολ και τα κατάφεραν (85’) με το νεαρό Κάππο, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 0-2, «σφραγίζοντας» τη νίκη της ομάδας του και την πολύ καλή προσωπική του εμφάνιση.
ΣΟΦΙΚΟ ’05: Μάρκελλος, Βυζάς, Πέρρας, Κλέττας Π.,Κλέττας Α., Δεδεμπίλης, Φυταμπάνης, Βαϊας, Κιούσης, Τούσουλης, Ρούκης
Έπαιξαν και οι: Κούτρας, Σταθογιαννόπουλος, Γκουνέλας

ΑΙΑΣ ΑΓΙΟΝΟΡΙΟΥ: Γκίκας, Παναγιωτόπουλος, Κάππος Χ., Πάραμ, Σκούρτης Αν., Σκούρτης Γ., Παπαχρήστος, Βαγγέλογλου, Μπίτζιος Ι.Γ., Καλλιμάνης, Μπίτζιος Ι.Μ.
Έπαιξαν και οι: Κακογιάννης, Κουρελιάς, Τσίρτσης.