.

«Καθάρισαν» νωρίς οι Άγιοι Θεόδωροι, 3-1 τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με καλή εμφάνιση, ειδικά στο α’ μέρος για τους Αγίους Θεοδώρους, οι οποίοι επιβλήθηκαν 3-1 του Ηρακλή Ξυλοκάστρου, φτάνοντας τον αντίπαλό τους στους 40 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 2’, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Πάτρα, ο Δεδάκης προσπαθώντας να απομακρύνει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωρόπουλου.
Στο 25’ μετά από όμορφη συνεργασία των Γεωργακόπουλου, Γκιόκα και Μπράνκο, ο τελευταίος πλάσαρε εύστοχα για το 2-0, ενώ ο Νίκος Γεωργακόπουλος διαμόρφωσε το 3-0 στο 35’, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, η ομάδα των Αγίων έριξε κάπως την απόδοσή της, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να μειώσουν τουλάχιστον την έκταση της ήττας τους και κατάφεραν με τον μόνιμο σκόρερ τους, τον Κλόντι Κρισάφη, ο οποίος έφτασε και τα 15 γκολ, να μειώσουν στο τελικό 3-1.